Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/216341/virtual/www/wp-content/themes/autosumperk/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 115

Plastová okna

Osvědčená, na údržbu nenáročná okna s dlouhou životností a výborným poměrem ceny k tepelně izolačním vlastnostem. Bohatý výběr profilů pro všechny typy staveb a rekonstrukcí.

Gealan 7000

Profilový systém S 7000 IQ

Profilový systém S 7000 IQ má konstrukční hloubku 74 mm. Tento do posledního bodu domyšlený systém pěti vnitřních komor zabraňuje vzniku tepelných mostů a optimalizuje termoizolační schopnosti. Doraz středového těsnění je dodatečně opatřen dutými komůrkami. Tím má tento soubor profilů také v oblasti drážky kontinuálních pět komor. Zjištěná hodnota U této kombinace profilu včetně standardní ocelové výztuže Uf = 1,2 W/m²K je extrémně nízká.

Každé okno je jen tak hezké, jako systém profilů, z něhož je zkonstruováno. Proto jsme našemu exkluzívnímu profilu S 7000 IQ přidali některé zvláštní vlastnosti. Vaše okno tak splní všechny nároky na jeho vzhled, které od Vás požadují Vaši zákazníci: harmonické proporce, oblé tvary, úzké šířky viditelných částí a brilantně hladký povrch.

Okna s úzkými šířkami viditelných částí propouštějí do interiérů budov více světla. Systém profilů S 7000 IQ podporuje tento efekt velmi úzkými viditelnými částmi křídel a čelních lišt a dává tak oknu jemný vzhled. O to, aby úzkými konstrukčními prvky neutrpěla stabilita, se starají příslušně dimenzované výztuže v profilech.

Firma GEALAN nabízí její „bezpečnostním profil S 7000 IQ“ včetně ochrany proti vloupání. Přesvědčivými konstrukčními argumenty jsou konstrukční hloubka profilu 74 mm, záměrná volba silnějších materiálů a doraz středového těsnění jako dodatečná bariéra. Tyto prvky jsou doplněny bezpečným sešroubováním kování s rámem.

Výhody systému S 7000 IQ:

 • vynikající tepelná izolace (Uf = 1,2 W/m²K)
 • volitelně optimální základní větrání systémem GECCO
 • úzká pohledová šířka
 • vysoká ochrana proti proražení/vloupání
 • vysoká statika
 • svařitelná naextrudovaná těsnění v barvách papyrusová bílá nebo černá
 • stejné výztuže v rámu a křídle
 • osová vzdálenost 13 mm jako v systémech S 3000 a S 8000 IQ
 • stejné kování jako v systémech S 3000 a S 8000 IQ
 • mnoho stejných připojovacích profilů jako v systémech S 3000 a S 8000 IQ
 • lze pořídit v mnoha acrylcolorových barvách a s fóliemi v dekoru dřeva.

Gealan 7000 IQ plus

Velká výhoda systému S 7000 IQ plus spočívá v jeho mnohostrannosti. Díky inteligentním profilovým technologiím se stejnou hloubkou drážky jsou osazovací rámy a křídlo systémů GEALAN S 7000 IQ plus (se stavební hloubkou 82,5 mm) a S 7000 IQ (se stavební hloubkou 74 mm) mezi sebou volně kombinovatelné. Díky dodatkovým profilům lze realizovat všechny okenní konstrukce, pro každého zákazníka podle jeho vkusu.

 • stavební hloubka 82,5 mm u osazovacího rámu a křídla
 • klasické vedení linky
 • zvýšená ochrana před vloupáním díky dorazu středového těsnění jako dodatečná bariéra
 • vynikající tepelná a protihluková izolace díky šestikomorové konstrukci
 • vhodné pro trojitá funkční skla do tloušťky 54 mm
 • optimalizováno pro statické suché zasklení STV®

VÍCE TEPELNÉ IZOLACE

Nový systém S 7000 IQ plus odpovídá na centrální požadavek zlepšení tepelné izolace budov. Proto je vybaven stavební hloubkou 82,5 mm a 6 komorami. Ve spojení s třívrstvým funkčním zasklením s tloušťkou 54 mm tvoří vynikající sílu tepelné izolace. Hodnota Uf 1,0 W/(m²K) u systému S 7000 IQ plus při použití standardní ocelové výztuže spočívá v budoucí čelní skupině a již dnes splňuje zadání „Nařízení o šetření energie 2012“. Proto jsou možné hodnoty Uw až 0,74 W/(m²K) (při Ug = 0,5 W/(m²K)). Tak mohou zpracovatelé společnosti GEALAN reagovat ještě flexibilněji na zadání od stavebníků nebo architektů a mohou se také bez problémů podílet na výběrových řízeních novostaveb a modernizaci starých staveb.

OCHRANA PŘED VLOUPÁNÍM SE SYSTÉMEM S 7000 IQ PLUS

Ochrana a bezpečí jsou základními potřebami člověka. Přitom nejde jen o materiální hodnoty, ale také o pocit jistoty mezi vlastními čtyřmi stěnami. Okenní profilový systém S 7000 IQ plus splňuje všechny požadavky na spolehlivou ochranu před vloupáním. Velká stavební hloubka profilu 82,5 mm, vyhraněná síla materiálu a doraz středového těsnění jako dodatečná bariéra jsou přesvědčivými konstruktivními argumenty o bezpečnosti. Doplní se bezpečným zašroubováním kování v křídle.

Gealan 8000

Ekonomická efektivnost jako princip

Profilový systém S 8000 IQ dokládá důslednou orientaci firmy GEALAN na potřeby trhu. Při konstrukci tohoto systému s dorazovým těsněním a konstrukční hloubkou 74 mm se firma soustředila na ekonomickou efektivnost a optimalizaci spotřeby materiálu – pro bezproblémové a ekonomicky efektivní zpracování ze strany výrobců oken.

Výhody systému S 8000 IQ:

 • konstrukční hloubka 74 mm zajišťuje dobrou tepelnou a protihlukovou izolaci
 • velká hlavní komora pro zabudování velkých ocelových výztuží
 • materiálově optimalizovaná geometrie profilů šetří zdroje a tím i životní prostředí.
 • pouze jedna vyztužovací ocel pro rámy, křídla a sloupky
 • volitelně zlepšené klima místností a zvýšený komfort bydlení pomocí patentovaného systému větrání GECCO – pro regulovanou výměnu vzduchu mezi interiérem a exteriérem
 • lze pořídit v mnoha acrylcolorových barvách a s fóliemi v dekoru dřeva.

Gealan 9000

Inovativní středové těsnění libovolně kombinovatelné

Nový GEALAN systém S 9000 – jako kombisystém s konstrukční hloubkou 82,5 mm – sdružuje stejnou měrou vlastnosti a přednosti středového a dorazového těsnění. Velká konstrukční hloubka, šest profilových komor v rámu a křídle a tři kontinuální těsnicí roviny jsou zárukou vynikající tepelné izolace. Tato okna uspokojí i nejvyšší nároky.

Výhody systému S 9000:

 • Vhodné pro trojskla do tloušťky 54 mm
 • Úzká pohledová šířka a designové 15° zkosení.
 • Inteligentní koncept těsnění se třemi kontinuálními těsnícími rovinami.
 • Optimalizováno pro použití technologie STV®, aby bylo možno sklo a přesah křídla slepit za sucha.
 • Velmi dobrá tepelná a zvuková izolace díky 6 komorám a velké konstrukční hloubce v rámu a křídle.

Moderní geometrie středového těsnění

Flexibilní středové těsnění v drážce rámu výrazně přispívá ke zlepšení tepelné izolace. Navíc chrání kování před vniknutím vlhkosti, a tím pozitivně ovlivňuje otevírání, obzvláště při nízkých venkovních teplotách.

Optimální tepelná izolace

Vyvinutí systému s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi není náhoda, ale výsledek cíleného vývoje. Úspěch nám dává za pravdu. Četné výpočty prokázaly vynikající tepelně izolační hodnoty. Od začátku bylo cílem vývoje dosáhnout tepelně izolační hodnoty Uf – 0,92 W/m²K při standardní kombinaci s ocelí, a tím i využitelnosti v pasivních domech. To se podařilo kombinací všech inovativních detailů v koncepci systému.

Tajemství spočívá v detailu

Systém S 9000 disponuje inteligentní koncepcí těsnění se třemi kontinuálními těsnícími rovinami. Kvůli zlepšení tepelné izolace je křídlo už z výroby navíc vybaveno těsněním v drážce křídla. Vysoká hloubka vsazeného skla s mírou zapuštění 26 mm zajišťuje zlepšenou tepelnou izolaci.

Více informací zde

Hliníkové opláštění plastových oken

Firma GEALAN nabízí k vybraným profilům systému S 7000 IQ, S 8000 IQ a zdvižne posuvným dverím možnost přidat na vnější stranu oken individuálně ztvárněné hliníkové opláštění. Z toho vyplývá vysoká odolnost a dlouhá životnost oken.

Rozhodující výhoda hliníkového opláštění tkví v kombinaci barevného řešení (nalakování, eloxování nebo nanášení práškové barvy) a materiálu – hliníku. Tato skutečnost dává projektantům/architektům a investorům rozmanité možnosti ztvárnění objektů nebo obytných domů.

Aby bylo možné zhotovit okno s hliníkovým opláštěním, nemusí výrobci oken spolupracovat s žádným dalším dodavatelem, neboť hliníkové opláštění v barevně neutrálním provedení obdrží jako tyčové zboží od firmy GEALAN. Hliníkové opláštění, plánované pro konkrétní okna, se nalakují, naeloxují nebo opatří práškovou barvou v místě instalace. To umožňuje ve výrobě nejvyšší míru flexibility. Ani dodávka objemově malé zakázky v dané barvě tak nepředstavuje žádný problém.

Předsazené ochranné kryty z hliníku od firmy GEALAN neexistují jen pro téměř kompletní program oken a dveří systému S 7000 IQ a S 8000 IQ. S hliníkovými kryty lze dodávat také prvky roletových sestav plus s konstrukční výškou 155 mm a 195 mm.

Výhody hliníkového opláštění firmy GEALAN:

 • vysoká odolnost a dlouhá životnost
 • lze pořídit nalakované, naeloxované nebo s nanesenou práškovou barvou
 • lze dodat také pro prvky roletových sestav.

Plastové dveře

Domovní dveře S 8000 IQ s vynikající stabilitou

K dosažení potřebných statických vlastností uspořádal GEALAN přepážky svých domovních dveří v systému S 8000 IQ tak, aby bylo možné zabudovat pokud možno velkou výztuž. Tímto speciálním uspořádáním přepážek při konstrukční hloubce 74 mm lze využít ocel s o 30 % pevností v ohybu. Výztuže jsou k rychlé montáži zámku předfrézované. Držáky prahů, osvědčené již v jiných systémech GEALAN, zajišťují i v profilu S 8000 IQ těsně přiléhající spojení rámu domovních dveří a jejich prahu.

Aby se výrazně vylepšila tuhost proti torzi a pevnost rohů křídel domovních dveří, používají se vhodné svařovatelné spojovače. Rozsáhlá škála příslušenství umožňuje výrobu všech současných variant domovních dveří. Do profilu domovních dveří lze zabudovat všechna obvyklá kování a uzavírací mechanismy, a komerčně obvyklé výplně až do síly 40 mm. Domovní dveře v systému S 8000 IQ lze vyrobit tak, aby se otevíraly dovnitř nebo ven. Tento profil domovních dveří lze standardně pořídit v mnoha acrylcolorových barvách a dekorech dřeva.

Zdvižně posuvné dveře S 8000 IQ

Zdvižně posuvné dveře umožňují vlastníkům bytů vytvářet zajímavé přechody z velkých prostor na předsazené terasy, balkóny nebo zahrady. Zdvižně posuvné dveře neotevírají však zajímavé perspektivy pro projektanty/architekty jen u novostaveb. Také při renovacích existujících domů může zabudování dveří otevíraných vodorovným posunutím výrazně přispět ke zvýšení komfortu bydlení.

Využívají se všude tam, kde se klade zvláštní důraz na velkorysé bezbariérové stavění. Moderním trendem jsou velké plochy skla, jimiž dopadá do vnitřních obytných prostor mnoho světla. Téměř bezprahové napojení vnitřního a vnějšího prostoru nadto evokuje pocit, jako by mezi interiérem a exteriérem nebyla žádná překážka.

Výhody:

 • Lehký chod při otevírání i zavírání zdvižně posuvných dveří
 • Obsluha pomocí jediné páky
 • Je třeba vynaložit jen minimální námahu
 • Je možné motorické otevírání s dálkovým ovládáním
 • Lze pořídit v mnoha acrylcolorových barvách a s fóliemi napodobujícími dekor dřeva.

 

 

Kontakt


+420 774 908 909
+420 588 881 770
info@hm-okna.cz

Provozovna
HM okna a dveře, s.r.o.
Zábřežská 70a, 787 01 Šumperk

Provozní doba prodejny
Po - pá: 8:00 - 11:15, 12:00 - 16:00 

Fakturační adresa
HM okna a dveře, s.r.o.
Heydukova 896/11, 18000 Praha 8 - Libeň
IČO: 277 92 382
DIČ: CZ 277 92 382